Dzisiaj znalazłam w internecie ARTYKUŁ na temat mojej książki w magazynie psychologicznym TU I TERAZ. Nie wiem kiedy się ukazał, wygląda na to, że w maju (w bocznej kolumnie można przeczytać: „W maju 2015 polecamy: Książka: Laura Akkot Moje życie z OCD„). Cieszę się niezmiernie, bo jest to magazyn PSYCHOLOGICZNY oraz autorką jest pani pedagog i psycholog Marta Łusakowska.

To nie jest lekka i miła lektura. Trudna, ciążąca jak kamień, zostaje w glowie i po prostu zmusza do refleksji. Kiedy zobaczyłam tę książkę, uśmiechnęłam się, bo wygląda jak trochę większa broszurka reklamowa. Uśmiech powoli schodził mi z twarzy, kiedy ją czytałam. I wczuwając się w emocje i myśli autorki miałam odczucie zawężania się świata, zaciskania pętli na szyi.

W podręcznikach znajdziemy opis objawów tego zaburzenia, metody diagnozowania, sugerowane sposoby leczenia. Naukowe opisy nie oddadzą jednak tego, co autorka zawarła w swoich wspomnieniach.

To jest książka dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zaburzeniu OCD, dla specjalistów, dla bliskich osób chorych, dla wszystkich, którzy cenią informacje „z pierwszej ręki”.

Cały tekst tutaj: magazyntuiteraz.pl/ksiazka-laura-akkot-moje-zycie-z-ocd/